drama365.gr
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΝ.ΔΡΑΜΑΣΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

35 θέση για τη Δραμινή αθλήτρια Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου στο παγκόσμιο πρωτάθλημα θερινού Διάθλου

Κοινοποίηση

Ικανοποιητική ήταν η παρουσία των Ελλήνων αθλητών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα θερινού Διάθλου που διεξήχθη το Οτεπά της Εσθονίας, το διάστημα 20 με 26 Αυγούστου 2024.

Όλοι οι αθλητές μας είχαν πολύ καλές ατομικές επιδόσεις και έδειξαν ότι είναι σε καλό δρόμο η προετοιμασία τους εν όψει της χειμερινής περιόδου. Η Δραμινή αθλήτρια  Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου κατάφερε να πετύχει την χαμηλότερη κατάταξη, στο αγώνισμα των 6 χλμ τερμάτισε 35η από 66 τερματίσαντες αθλήτριες με χρόνο 18:47,3 και με πολύ καλά ποσοστά επιτυχίας στις βολές (1 άστοχη).

Στην κατηγορία αντρών ο Απόστολος Αγγέλης με ένα λάθος στη γραμμή σκόπευσης τιμωρήθηκε με ποινή με αποτέλεσμα να χάσει την πρόκριση στην τελική φάση του αγωνίσματος του Super Sprint.  Στο αγώνισμα των 7,5 χλμ κατέλαβε την 40 θέση από 73 τερματίσαντες αθλητές με χρόνο 20:20,1 και 2 άστοχες βολές. Στο ίδιο αγώνισμα ο Νικόλαος Τσουρέκας κατετάγη 53ος με χρόνο 21:07,0 και τρεις άστοχες βολές.

Στην κατηγορία Εφήβων και στο αγώνισμα της καταδίωξης 10 χλμ, ο Αθανάσιος Γάστης τερμάτισε 40ος από 56 τερματίσαντες αθλητές, με χρόνο 32:59,8 και 8 πετυχημένες βολές.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΥΠΕΣ: 122 Επιτελικά Στελέχη στη Δημόσια Διοίκηση για τη βελτίωση της καθημερινότητας του πολίτη

Σπ. Δανέλλης στο Πρώτο: Εμείς από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν φεύγουμε-Το κόμμα αυτό το υπερασπιζόμαστε-Δεν είναι το κόμμα του κ. Κασσελάκη (audio)